Férfi vagyok és abroncsot vennék! Így választ autógumit a erősebb nem

A nyugodt, a gumis véleményére adó nővel szemben a férfi inkább makacs és szakértőző, aki hajlamos arra, hogy megsértődjön akkor, ha kijavítják.

Általánosítás, de megint csak azt kell mondanunk, hogy a tendenciák szólnak belőlünk. Előző cikkünkben megmutattuk, hogy miképp választanak autógumit a nők, úgyhogy most jöjjenek az erősebbik nem képviselői.

Elveszve a részletekben

A férfiak igyekeznek minden fontos információt megtudni a gumivásárlás előtt, ezért vagy rágugliznak a dolgokra a neten, vagy kikérik a haverok tanácsát. Ennek nem mindig van jó vége, hiszen akkor is kötik az ebet a karóhoz, ha a szaki már lebeszélné őket arról.

Az urak fele megkérdezi, hogy mikori gyártású a gumi, hiszen azt hallotta, hogy öreg abroncsot már ne vegyen; csakhogy sokan évente több mint húszezer kilométert mennek, és nem gondolnak arra, hogy ha például hároméves a gumi, akkor az hamarabb elkopik, minthogy elöregedne.

Fennakadnak a szállításon (miért nem hamarabb jön?), és néha azon is, hogy hol vehetik át az abroncsokat (miért csak ott?). Sokkal jobban nézik az ár és a szereléssel járó költségek kapcsolatát, és igyekeznek csak az alapján jó vételt csinálni. Ezt ugye tudjuk, hogy nem lehet: egy minőségi gumira nem adnak nagy kedvezményt, és nem egyúttal nem szerelik fel ingyen a felnire.

Keleti kényelem

A másik fontos férfidolog a kényelmesség, amely megfelelő magabiztossággal társul. Az erősebb nem tagjainál előfordul, hogy a nőket bízzák meg a vásárlással, aztán ha valami nem stimmel, akkor sem veszik át a stafétabotot, megy az egyeztetés a három fél között.

Emellett a férfiak nem bíznak annyira a szakikban, mint a nők, és ha egy gumi (márka) régen nem teljesített jól, akkor azt hajlamosak örökre leírni. Pedig az ADAC tesztjei folyamatosan megmutatják, hogy ez milyen balga dolog.

A kényelmesség másik formája, hogy a férfiak fejből igyekeznek megadni a gumi paramétereit, ezért sok a hiba és gyakoribb a csere. Ha pedig rossz adatokat diktál (például nincs olyan méret), akkor nagyon a szívére veszi, ha kijavítják.